Allview V2 Viper S otrzymał aktualizację do Android 7.0, Nougat

Allview V2 Viper S otrzymał aktualizację do systemu operacyjnego Android 7.0, Nougat.

Aktualizacja dostępna jest bezprzewodowo do instalacji za pomocą aplikacji OTA. Procedura aktualizacji dostępna jest na stronie www.allview.pl w sekcji produktu, zakładka „pobierz”.

Nowy system operacyjny dostarcza użytkownikom wielu ulepszeń. Będzie to zwiększone bezpieczeństwo dzięki najnowszym patch`om systemowym dostarczonym przez Google. Jak również niższe zużycie energii przez aplikacje działające w tle, nowy interfejs ustawień i paska powiadomień/stanu. Będzie możliwy dostęp do konfiguratora interfejsu użytkownika (konfiguracja paska stanu, funkcji „Nie przeszkadzać”, gestów dla funkcji Podziału Ekranu).

Ponadto, Allview V2 Viper S otrzymał funkcję Alarmową, która w razie wypadku pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości ze współrzędnymi lokalizacji do zdefiniowanych kontaktów alarmowych.

allview V2 Viper S

V2 Viper S

Nowa aktualizacja również zwiększa wielozadaniowość urządzenia dzięki funkcji Podziału Ekranu oraz Google Nearby, która pozwala na wymianę wiadomości i treści z urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, nawet gdy nie używają tej samej sieci lokalnej lub systemu operacyjnego.

Wersja systemu Android 7.0, Nougat wykorzystuje Google RCS (Rich Communication Services), czyli Dialer Google, Google Messenger oraz usługi operatorskie, jednak z powodu tego, że usługa ta nie jest jeszcze aktywna w Europie, dwa pierwsze komponenty działają w klasycznej konfiguracji.

allview V2 Viper S

V2 Viper S

Allview V2 Viper S jest wynikiem współpracy z Google i MediaTek oraz jest pierwszym smartfonem na świecie, który wykorzystuje koncepcję FastPass. Nowe oprogramowanie jest niezwykle czyste i stabilne, aby zapewnić użytkownikom elastyczność w doborze aplikacji oraz szybki czas reakcji urządzenia.

 

Specyfikacja urządzenia:

Smartfon 4G Dual SIM

Optymalizacja FastPass
Łączność Dual Mode – FDD oraz TDD
CPU: Octa-Core
GPU: Mali T720
System operacyjny: Android™ 7.0, Nugat( wcześniej Android™ 6.0, Marshmallow)
Pamięć RAM: 3GB
Pamięć Flash: 32GB, karta microSD do 128GB
Wyświetlacz IPS FullHD LTPS, 5.5”
Szkło ochronne: sodowo-wapniowe
Aparat główny 16MP, Autofocus oraz 3 diody LED
Aparat przedni: 5MP
Nagrywanie wideo w rozdzielczości FullHD
Akumulator o pojemności 3,000mAh

 

źródło: allview

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *