Samsung uczestniczy w akcji „ Zielona Wstążka #DlaPlanety”

zielona wstążka

Samsung Polska dołączył do kampanii „ Zielona Wstążka #DlaPlanety”, która została zainaugurowana 5 czerwca 2018 r., w Światowym Dniu Środowiska. Akcja jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy

1. Samsung dołączył do kampanii „ Zielona Wstążka #DlaPlanety”

2. Z troską o środowisko Samsung realizuje politykę odzysku elektrośmieci

3. Dobre nawyki przyczyniają się do zmniejszenia zużycia zasobów

Większość z nas wie o potrzebie ochrony naszej planety, ale nie zawsze pamiętamy, by robić to na co dzień. Wystarczą niewielkie zmiany w nawykach, takie jak segregowanie odpadów czy wybieranie energooszczędnych urządzeń, by mieć wpływ na stan środowiska naturalnego. W podjęciu konkretnych zobowiązań pomoże formularz dostępny od 5 czerwca br. na stronie internetowej DlaPlanety.pl. Pojawią się tam propozycje prostych, konkretnych działań na rzecz ograniczenia naszej presji na środowisko. Tego dnia animatorzy kampanii, wyposażeni w tablety SAMSUNG, zbierają również ekopostanowienia od Warszawiaków i turystów na głównych traktach komunikacyjnych miasta (m.in. stacje mera, główne place itp.). Osoby, które wesprą akcję, będą mogły przypiąć sobie specjalną zieloną wstążkę, także wirtualnie (poprzez nakładkę na profil na Facebooku), i tym samym zachęcić innych do udziału w kampanii.

Akcja „ Zielona Wstążka #DlaPlanety” to jedna z wielu inicjatyw Samsunga z myślą o ochronie środowiska. Firma opracowuje nowe technologie i rozwiązania, by produkowane urządzenia były coraz bardziej wydajne oraz by w efekcie recyklingu można było je ponownie wykorzystywać do produkcji kolejnych. Dzięki wizji firmy Samsung związanej z efektywnością wykorzystania zasobów, do 2020 tempo recyklingu odpadów produkcyjnych ma wzrosnąć do poziomu 95%. Firma też konsekwentnie współpracuje z organizacjami odzysku elektrośmieci w ramach realizacji dyrektywy WEEE (ang. Waste of Electrical and Electronic Equipment / pol. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny), przez którą zużyty sprzęt zostaje przekazany specjalistycznym zakładom odzyskującym surowce.

Samsung skupia też sporą uwagę na kwestiach dotyczących edukacji, dlatego tak chętnie dołączył do kampanii z okazji Światowego Dnia Środowiska. Na co dzień, w ramach realizowanych przez siebie programów jak np. Mistrzowie Kodowania, uczy najmłodsze pokolenia świadomego korzystania z nowych technologii. Zamiast rezygnować z urządzeń elektrycznych, warto nabyć dobre, codzienne nawyki, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia zasobów. – mówi Magdalena Olborska z Samsung Electronics Polska. – Warto pamiętać, że na przykład smartfon jest wydajniejszy, gdy ma silne pole zasięgu, gdy wyłączone są aplikacje w tle, z których obecnie nie korzystamy oraz że zamiast wymieniać telefon na nowy, czasami wystarczy naprawić tylko jedną jego część. – wymienia.

 

 

 

 

źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *