Samsung zaprezentował przenośny dysk SSD T5

dysk SSD

Firma Samsung Electronics wprowadziła na rynek Samsung Portable SSD T5. Jest to najnowszy przenośny dysk półprzewodnikowy (PSSD). Wyznacza on nowy standard wydajności wśród pamięci zewnętrznych. Dysk SSD T5 ma kompaktową trwałą obudowę. Wykonany jest w najnowszej technologii 64 – warstwowej V‑NAND. Najlepsza prędkość transferu z zabezpieczeniem danych przez szyfrowanie sprawia, że użytkownicy jeszcze łatwiej uzyskają dostęp do najważniejszych informacji w każdym miejscu i w dowolnym momencie.

 

dysk SSD

Nowy przenośny dysk SSD Samsung T5, osiągający oszałamiającą prędkość do 540 MB/s, jest nawet 4,9[1] razy szybszy niż zewnętrzne dyski twarde. Napęd zaprojektowano specjalnie dla profesjonalistów. Ale także dla twórców oraz konsumentów, mających do czynienia z dużymi ilościami danych, zapewniając im szybki dostęp do wszystkich plików. Dysk jest ponadto mniejszy niż wizytówka 74 x 57,3 x 10,5 mm. Niewiarygodnie lekki, bo waży zaledwie 51 gramów. I dlatego wygodnie mieści się w dłoni. Aluminiowa obudowa dostępna jest w dwóch wariantach metalowego wykończenia: Deep Black (modele 1 TB i 2 TB) oraz Alluring Blue (modele 250 GB i 500 GB).

Dzięki brakowi ruchomych części i odpornej na wstrząsy wewnętrznej ramce użytkownicy T5 mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich danych w każdej sytuacji. Ponieważ dysk wytrzymuje przypadkowy upadek z wysokości nawet 2 metrów, co zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych. Oprogramowanie Samsung Portable SSD dla komputerów PC i Mac, oparte na sprzętowym szyfrowaniu danych w formacie AES 256-bit. A to ułatwia konfigurowanie ustawień zabezpieczeń oraz uzyskiwanie najnowszych aktualizacji oprogramowania firmware i software. Dla jeszcze większej wygody dostępna jest również aplikacja mobilna na smartfony i tablety z systemem Android. Ponadto T5 zawiera dwa kable połączeniowe – USB-C na C i USB-C na A. Ma to na celu zwiększenia zgodności z różnymi urządzeniami.[2]

Dysk T5 ma trzyletnią gwarancję. Będzie dostępny na całym świecie od 15 sierpnia w proponowanej przez producenta cenie detalicznej od 649 zł za model o pojemności 250 GB.

 

Najważniejsze dane techniczne

 

Kategoria Przenośny dysk SSD T5 Samsung
Pojemność 2 TB / 1 TB (Deep Black), 500 GB / 250 GB (Alluring Blue)
Złącze USB 3.1 (Gen 2, 10 Gbps), zgodność wsteczna
Wymiary

(dł. x szer. x wys.)

74 x 57,3 x 10,5 mm
Masa 51 g
Szybkość transferu do 540 MB/s
Tryb UASP Obsługiwany
Szyfrowanie 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie danych AES
Bezpieczeństwo Oprogramowanie Samsung Portable SSD
Certyfikaty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Zgodność z dyrektywą RoHS RoHS2
Gwarancja Ograniczona gwarancja na trzy (3) lata

 

[1] Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu z zewnętrznym dyskiem twardym o poj. 500 GB.

Konfiguracja systemu testowego: Płyta główna Asus® Strix Z270E Gaming, Intel® Core™ i5-7600 @3,5 GHz, DDR4 1066 MHz 4 GB, OS – Windows® 10 x64. Pomiary wydajności na podstawie CrystalDiskMark 5.2.1.

[2] Zgodność z urządzeniami hosta może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać formatowania T5.

 Lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na www.samsung.com/portable-ssd

 

 

 

źródło: samsung

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *