Nintendo na smartfony – jakie aplikacje i gry można znaleźć

nintendo
Nintendo to firma, która zajmuje się przede wszystkim produkcją konsol i gier. Japończycy nieco przespali cyfrową rewolucję, ale na urządzeniach mobilnych można już znaleźć kilka gier i aplikacji od wielkiego N. Postanowiliśmy się im przyjrzeć.

Przez długie lata Nintendo ignorowało rosnącą popularność smartfonów i skupiało się na grach wydawanych na wyprodukowany przez siebie sprzęt. To się jednak zmieniło, a pierwsze aplikacje firmy i zupełnie nowe gry trafiły do sklepów Google Play i App Store.

Super Mario Run

Najgłośniejszą smartfonową produkcją Nintendo jest bez dwóch zdań Super Mario Run. Po raz pierwszy kultowy hydraulik pojawił się oficjalnie na urządzeniach mobilnych, ale twórcy gry nie zdecydowali się iść na skróty.

Super Mario Run to nie jest port żadnej z dziesiątek gier z Mario w roli głównej, które zostały wydane na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Wyprodukowano grę, w którą można grać jedną ręką. Pojawiły się w niej też różne tryby, które pozwalają rywalizować z innymi graczami.

Mario cały czas biegnie przed siebie po planszach stylizowanych na poziomy z oryginalnych gier, a zadaniem gracza jest podskakiwanie w odpowiednim momencie, by zbierać monety i inne bonusy. Gra jest niesamowicie dynamiczna i wciągająca.

Fire Emblem Heroes

Kolejna seria gier Nintendo, która doczekała się odsłony przygotowanej z myślą o urządzenia mobilnych, to Fire Emblem. W smartfonowej edycji dostosowano sterowanie do obsługi palcem. Fire Emblem Heroes pozwala graczom toczyć emocjonujące walki w towarzystwie dobrze znanych postaci. Oprócz kampanii pojawiło się wiele innych trybów rozgrywki, które mogą zapewnić długie godziny zabawy i to nie tylko fanom cyklu.

Aplikacja dla posiadaczy Nintendo Switch

Nintendo w sklepach z aplikacjami to nie tylko gry, ale też aplikacje. Jedną z nich jest Miitomo, który pozwala tworzyć charakterystyczne awatary bezpośrednio na smartfonie, które następnie mogą wchodzić w interakcję z Mii wykreowanymi przez innych graczy. Na tym lista aplikacji Nintendo na smartfony jednak się nie kończy.

Użytkownicy, którzy sprawili konsolę Switch swoim dzieciom, z pewnością docenią program na smartfony ułatwiający zarządzanie kontrolą rodzicielską w konsoli. Nintendo Switch Parental Controls pozwala zdalnie monitorować, ile czasu pociecha poświęca na zabawę oraz wyłączyć dostęp do niektórych funkcji.

Niewykluczone, że w przyszłości w sklepach z aplikacjami pojawi się też program do prowadzenia chatu głosowego z innymi posiadaczami konsoli Switch. Switch niestety nie obsługuje żadnego systemu wymieniania wiadomości pomiędzy graczami, a dodatkowa aplikacja mogłaby okazać się niezłym zastępstwem.

Nintendo na smartfonach – co dalej?

Japońska firma dopiero zaczęła badać rynek, ale ich pierwsze gry spotkały się z dobrym przyjęciem. Można mieć nadzieję, że w podobny sposób na urządzenia mobilne zostaną wprowadzone inne ikoniczne postaci z gier Nintendo. Oprócz Mario i Fire Emblem w portfolio firmy znajdują się w końcu też takie skarby jak Kirby czy Donkey Kong.

Myśląc o Nintendo i smartfonach do głowy przychodzi też od razu Pokemon GO. W tym przypadku jednak firma nie miała zbyt dużego udziału w tym projekcie. Jako pierwsza Pokemony na smartfony oficjalnie wprowadziło Niantic, czyli mały startup będący wcześniej częścią Google’a. Jak na razie nie wiadomo, czy klasyczne gry Pokemon doczekają się kiedykolwiek edycji mobilnej.

źródło: virgin mobile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *