Nauka na telefonie -aplikacje dla dzieci w ofercie Plusa

Obecnie dzieci niezwykle szybko zaznajamiają się z technologią. Z pewnością ma to swoje plusy i minusy. My możemy wykorzystać to w zdecydowanie pozytywny sposób dzięki rozwiązaniom edukacyjnym, które są dostępne w Plusie. Nauka na telefonie, czy jest możliwa?

W dzisiejszych czasach dzieci nie wyobrażają sobie życia bez smartfona. Niektórzy rodzice uważają, że zbyt częste używanie telefonu komórkowego lub komputera ma negatywny wpływ na dziecko. Nie zawsze tak musi być. Możemy nauczyć nasze dziecko rozsądnego korzystania z urządzenia i zainstalować specjalne aplikacje edukacyjne, które przez zabawę, zachęcą dziecko do nauki. Przykładem takich aplikacji są: SqulaLoloki oraz dla trochę starszych dzieci – Busuu, które znajdziemy w ofercie Plusa.

Squla, czyli nauka na telefonie w formie zabawy

Jeśli jesteśmy zainteresowani aplikacją nawiązującą do przedmiotów szkolnych dobrym wyborem będzie Squla. Jest to aplikacją zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej, dzięki niej dziecko może w formie zabawy powtarzać materiał, który miało na lekcjach.  Znajduje się tu ogromna ilość quizów ze wszystkich przedmiotów szkolnych dla dzieci od wieku przedszkolnego do 6 klasy szkoły podstawowej. Dodatkowo w panelu rodzica można sprawdzać postęp dziecka w nauce, dzięki czemu będziemy na bieżąco z nauką dziecka oraz będziemy mogli mu pomóc w zadaniach, które sprawią mu trudność. Dodatkowo, podczas rozwiązywania kolejnych zadań, zbierane są punkty, które następnie możemy wymienić na nagrody, które uprzyjemnią naukę.

Dzięki aplikacji Loloki dzieci uczą się czytać

Kolejną aplikacją wartą uwagi jest aplikacja Loloki. Jest to aplikacja dla najmłodszych użytkowników, dzięki niej dzieci mogą uczyć się czytać, a przy okazji dowiadywać się ciekawostek ze świata nauki. Aplikacja zawiera ponad 240 ilustrowanych audiobooków podzielonych na 3 poziomy wiekowe i kategorie tematyczne. Loloki to nie tylko książki edukacyjne, znajduje się w niej również wiele bajek i baśni do poczytania dzieciom przed snem.

Z Busuu nauczymy się języków obcych

Jeśli chcemy zaś poćwiczyć języki obce powinniśmy się zainteresować aplikacją Busuu. Mogą z niej korzystać dzieci i dorośli, przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Dzięki niej nasze pociechy przyswoją nie tylko nowe słownictwo, jak i gramatykę. Z łatwością nauczą się budować zdania dzięki zaawansowanym rozdziałom gramatycznym. Dzięki dużej społeczności, aplikacja poza typowymi kursami oferuje również opcję nagrania swojej wypowiedzi i udostępnienia jej rodzimym użytkownikom danego języka w celu jej poprawienia.

Nauka na telefonie

Dzięki powyższym aplikacjom poprzez zabawę zachęcimy dziecko do nauki. Możemy uczyć nasze dziecko czytać, poznawać nowe języki i utrwalać informacje z przedmiotów szkolnych. Wszystkie zadania i quizy dostosujemy do wieku dziecka, a dodatkowo mamy możliwość śledzenia postępów w nauce. Wszystkie te zalety sprawią, że przyswajanie nowej wiedzy przez nasze dziecko stanie się łatwe i przyjemne. Natomiast my będziemy mieli pewność, że nasza pociecha korzysta ze smartfona w dobrym celu.

źródło: plus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *