Glass+ VisionGuard to nowe szkło ochronne od InvisibleShield

Glass + VisionGuard
InvisibleShield, marka należąca do firmy ZAGG. Wiodący światowy innowator w dziedzinie ochrony ekranów urządzeń mobilnych, ogłosiła, że wprowadza na rynek szkło InvisibleShield Glass+ VisionGuard.  Dla zaprezentowanych właśnie smartfonów iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone XR. Cechą, która wyróżnia rozwiązanie Glass+ VisionGuard jest technologia EyeSafe. Technologia ta odfiltrowuje fragmenty szkodliwego, światła niebieskiego (HEV) pochodzącego z ekranów urządzeń. A przy tym zachowuje doskonałą wydajność kolorów wyświetlacza urządzenia.

Według analityków firmy Nielsen przeciętny dorosły spędza obecnie ponad 9 godzin dziennie korzystając z ekranów. Z kolei z danych zgromadzonych przez Vision Council wynika, że ludzie mrugają średnio 18 razy na minutę. Korzystanie z ekranów cyfrowych powoduje spadek szybkości migania, co powoduje suchość oczu, uczucie swędzących lub palących oczu. Często takie dolegliwości spowodowane są cyfrowym zmęczeniem wzroku. Niebieskie światło HEV dociera w głąb oka, co może uszkodzić siatkówkę. Dodatkowe badania wskazują również na powiązanie między niebieskim światłem HEV innymi chorobami oczu takimi jak zwyrodnienie plamki żółtej i zaćmą, które są jednymi z wiodących przyczyn ślepoty.

Jak wykazali eksperci, niebieskie światło HEV przyczynia się do cyfrowego zmęczenia oczu, które może powodować suche i podrażnione oczy, zaburzenia snu i bezsenność, niewyraźne widzenie i przedwczesne starzenie się oczu, szczególnie u dzieci.

Szkło ochronne InvisibleShield Glass + VisionGuard filtruje szkodliwe niebieskie światło HEV z ekranu urządzenia za pomocą ochronnej warstwy EyeSafe, skutecznie chroniąc wyświetlacz przed uderzeniami. Wytrzymałość szkła Glass + VisionGuard zwiększa technologia Ion Matrix. Poza tym szkło jest wzmocnione na poziomie molekularnym. Po założeniu na ekran jest na powierzchni wyświetlacza prawie niewidoczne i oferuje ochronę od krawędzi do krawędzi pozostając bez wpływu na wysoką czułość dotyku wyświetlacza oraz jakość obrazu.

– Korzystamy z urządzeń mobilnych w niemal każdym aspekcie naszego życia. Wysyłamy SMS-y, odpowiadamy na służbowe e-maile, przeglądamy media społecznościowe lub oglądamy filmy. Tak częste korzystanie z ekranów urządzeń mobilnych może mieć negatywny wpływ na nasze oczy – powiedział Gavin Slevin, dyrektor generalny ZAGG International. – Szkło InvisibleShield Glass + VisionGuard zostało zaprojektowane specjalnie do filtrowania szkodliwego światła niebieskiego HEV, a wszystko to przy zachowaniu przejrzystości kolorów i wyrazistości ekranu. – dodał.

Glass + VisionGuard uzupełnia pełny zestaw szkieł ochronnych InvisibleShield dostępnych dla iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone XR w tym całkowicie nowego szkła InvisibleShield + Anti-Glare. Z matowym wykończeniem, które blokuje światło przed odbiciem ekranów urządzeń i zapewnia powłokę odporną na pozostawianie odcisków palców.

Nowa gama produktów InvisibleShield obejmuje również ochraniacze ekranu HD Ultra, Glass Curve, Glass + oraz Glas+ Privacy, a także etui ochronne 360 Protection Case i Case Bundle.

 

Ceny i dostępność:

Glass + VisionGuard będzie dostępny w tym miesiącu na InvisibleShield.com, a jesienią trafi do wybranych sklepów. Sugerowana cena detaliczna wynosić będzie 34,99 EUR, czyli około 150 złotych.

Pozostałe produkty ochrony najnowszych smartfonów Apple będą dostępne również w tym miesiącu na InvisibleShield.com oraz w wybranych sklepach w następujących sugerowanych cenach detalicznych.

  • Glass+ Anti-Glare – 34.99 EUR, czyli około 150 złotych
  • HD Ultra – 24.99 EUR, czyli około 110 złotych
  • Glass Curve – 39.99 EUR, czyli około 175 złotych
  • Glass+ – 29.99 EUR, czyli około 130 złotych
  • Glass+ Privacy – 34.99 EUR, czyli około 150 złotych
  • 360 Protection Case – 19.99 EUR, czyli około 90 złotych
  • 360 Protection Glass and Case Bundle – 49.99 EUR, czyli około 215 złotych.

Z ponad 165 milionami osłon ekranowych sprzedawanych na całym świecie, InvisibleShield to najpopularniejsza marka produktów ochrony wyświetlaczy urządzeń mobilnych na świecie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich swoich produktów, InvisibleShield wyróżnia się na rynku i oferuje ograniczoną dożywotnią gwarancję. W ramach której zobowiązuje się wymienić szkło Glass Curve Elite, jeśli kiedykolwiek ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu w okresie użytkowania urządzenia.

 

źródło: InvisibleShield

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *