FUN 6 LITE – pierwszy myPhone z Android GO już w sprzedaży

Na rynku debiutuje pierwszy smartfon myPhone z systemem Android Oreo (Go edition). Jest to FUN 6 LITE, czyli 5-calowy model, który ubogaca serię znanych dotykowców marki z rodziny FUN. Urządzenie do podstawowych zadań, z najnowszym, lekkim i szybkim system od Google, jest dostępny w zaskakująco niskiej cenie 219 zł.

myPhone FUN 6 LITE jest zgrabnym, 5-calowym modelem z najnowszym systemem Google na pokładzie. Jak wszystkie smartfony z Androidem Go – został stworzony do prostych czynności. Czyli do kontaktowania się ze znajomymi i rodziną, dzwonienia, wysyłania sms-ów oraz korzystania z aplikacji i komunikatorów. A także – co istotne – w cenie, która w żaden sposób nie nadużywa budżetu, bo smartfon oferowany jest w cenie 219 zł. W efekcie myPhone FUN 6 LITE może stanowić np. pierwszy telefon dla dziecka czy smartfon dla starszej lub mniej wymagającej osoby.

FUN 6 LITE

Android Go

Android Go bazuje na zmodyfikowanym systemie Android 8.0 Oreo, który został zoptymalizowany dla urządzeń z niższej półki cenowej. Dzięki temu zabiegowi, każdy może korzystać z najnowszych funkcji systemu od Google. Nawet na sprzęcie wyposażonym w mniej niż 1 GB pamięci RAM. Do tego dochodzą oczywiście lekkie wersje aplikacji Google. Takie jak: Gmail GO, Google Maps GO, YouTube GO i inne, które są zoptymalizowane pod kątem Androida i specyfikacji telefonu. W grę wchodzą też mniej zasobożerne aplikacje takie jak Facebook Lite czy Instagram Lite. Mimo to, inne popularne aplikacje dedykowane modelom z wyższej półki cenowej, również można zainstalować.

Dodatkowymi zaletami są: jeszcze większe bezpieczeństwo systemu i pobieranych aplikacji. A także optymalizacja softu pod względem ilości zużywanej energii (np. poprzez inteligentne zarządzanie powiadomieniami, mądrzejsze uruchamianie czujników takich jak GPS i inne). Istnieje też możliwość korzystania z Google Assistant. Zarządzanie funkcjami telefonu za pomocą komend głosowych, lub chociażby sprawdzenie pogody czy wyszukiwanie filmów, zapewniają niekończącą się frajdę.

FUN 6 LITE

myPhone FUN 6 LITE

Dzięki zoptymalizowanemu systemowi, myPhone FUN 6 LITE działa sprawnie wykorzystując 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości 1.3GHz, który współpracuje z 512 MB pamięci RAM. Mamy tutaj więc specyfikację, które na pierwszy rzut oka może dziwić, ale w rzeczywistości jest skrojoną na miarę Androida Oreo (Go edition).

Co telefon oferuje poza lekkim i szybkim systemem? Aparat główny 2 Mpx (interpolacja do 5 Mpx) oraz kamerkę przednią VGA (interpolacja do 2 Mpx). Do tego 8 GB pamięci wewnętrznej na ulubioną muzykę i zdjęcia, którą można rozszerzyć o dodatkowe 64 GB dzięki karcie pamięci. Ma też wymienny akumulator o pojemności 2000 mAh, którego pracę optymalizuje system Go Edition. Ponadto: Dual SIM (dual standby), Wi-Fi do łączenia się z internetem oraz Bluetooth 4.0 gwarantujący szybką i bezprzewodową łączność telefonu z innymi urządzeniami oraz transfer danych.

Za 219 zł otrzymujemy ultraprosty smartfon w cenie telefonu klasycznego, który zapewnia łatwą obsługę i dostęp do większości funkcji, które oferują droższe modele. Czy trzeba czegoś więcej? Do dzwonienia i wysyłania sms-ów nie.

myPhone FUN 6 Lite

 

źródło: myphone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *