ESET Mobile Security to antywirus dla smartfonów, który chroni najskuteczniej

AV-Comparatives, niezależna organizacja testująca rozwiązania antywirusowe, opublikowała raport dotyczący rozwiązań ochronnych dla urządzeń z systemem Android. Sprawdzono skuteczność 250 aplikacji antywirusowych. Który z programów do ochrony smartfonów i tabletów osiągnął najlepszy wynik?

AV-Comparatives to niezależna organizacja testująca oprogramowania zabezpieczające komputery oraz urządzenia mobilne użytkowników domowych, małych i średnich firm oraz dużych korporacji. W swojej metodologii organizacja wykorzystuje jedną z największych kolekcji próbek wirusów na świecie. 12 marca br. AV-Comparatives opublikowała raport Android Test 2019, który prezentuje wyniki styczniowych testów 250 aplikacji antywirusowych, instalowanych na telefonach i tabletach z Androidem. Wśród aplikacji, które w teście wykazały się najlepszą skutecznością znalazł się ESET Mobile Security. Powstrzymał on atak wszystkich testowych próbek wirusów, osiągając stuprocentową skuteczność.

ESET Mobile Security należy do grona wyjątkowo popularnych w Polsce aplikacji antywirusowych.

Według producenta z programów ESET korzysta obecnie ponad 4 mln Polaków. Nic dziwnego, od lat uzyskują doskonałe wyniki w testach. Warto przypomnieć, że AV-Comparatives wyróżniła niedawno firmę ESET złotym wyróżnieniem za generowanie najmniejszej liczbę fałszywych alarmów, podczas testów antywirusów w 2018 roku. Najlepszy wynik oznacza, że program antywirusowy prawidłowo identyfikuje zagrożenia, nie przypisując bezpiecznym plikom niebezpiecznego działania. Jak opisano w raporcie AV-Comparatives Summary Report 2018: „fałszywe alarmy mogą powodować tyle samo problemów, co prawdziwa infekcja”. Dlatego im mniejsze występowanie nieuzasadnionych powiadomień, tym większa jakość ochrony. Firma ESET otrzymała także srebrną nagrodę za skuteczną ochronę przed zagrożeniami przy niewielkim wpływie na szybkość i wydajność systemu.

źródło: eset oraz AV-Comparatives

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *