Dzień Odkrywców z Samsung w Centrum Nauki Kopernik.

Dzień Odkrywców

Ponad 400 interaktywnych eksponatów, laboratorium  Slow – mo, kosmiczny VR, wyścigi odkurzaczy i spotkanie z drużyną gamingową PRIDE. 26 sierpnia Samsung Electronics Polska – partner strategiczny Centrum Nauki Kopernik, zaprasza wszystkich na Dzień Odkrywców.

Już drugi rok z rzędu Samsung i Centrum Nauki Kopernik świętują Dzień Odkrywców otwierając dla wszystkich gości bramy tego największego centrum nauki w Polsce. Tego dnia na zwiedzających będą czekać dodatkowe atrakcje, niedostępne w ciągu roku. Oto one:

Laboratorium Slo-mo

Wielu fascynujących zjawisk nie da się zobaczyć gołym okiem. Niektóre są dla nas po prostu zbyt szybkie. Dzięki najnowszym smartfonom Samsung Galaxy S9 oraz Note 9, wyposażonym w tryb Super Slow-mo, będzie można sfilmować mieszające się ciecze o różnej gęstości, fale dźwiękowe oraz wiele innych. Zadziwiające efekty gwarantowane.

Zmień perspektywę

Otwarty umysł to początek drogi każdego Odkrywcy. Podróż w przestrzeń kosmiczną i szansę oglądania Ziemi oraz innych planet z perspektywy astronauty umożliwi technologia Samsung Gear VR.

Sztuka kamuflażu

Zdolność mimikry, czyli upodobnienia się do otoczenia lub innych gatunków, opanowały doskonale ryby, węże czy owady. Najsłynniejsze są jednak kameleony. Podobnie jak one, kamuflować się potrafi także telewizor Samsung QLED.  Brzmi nieprawdopodobnie? Sprawdź sam.

Flip

Czas na kreatywną stronę odkrywców! Notowanie za pomocą rysunków wspomaga proces uczenia i zapamiętywania. Jest to jednak technika która wymaga przygotowania. Warsztaty z rysowania, na których nie trzeba talentu? Dokładnie tak. Samsung Flip to zabawa, ale także przyjemny sposób na naukę i dokumentowanie odkryć!

Sztuka patrzenia

Iluzja optyczna to zjawisko, które potrafi podzielić całe społeczeństwa na pół (niezapomniana sukienka w  paski). I choć trudno dojść kto ma rację, warto ćwiczyć swoją spostrzegawczość. W specjalnie stworzonej galerii można dać się ponieść iluzji lub wykazać sokolim wzrokiem i uporem Sherlocka.

Rower VR

Przejażdżka rowerowa w górskiej dolinie?  Wystarczą okulary VR zsynchronizowane z jednośladem, by pokonać dowolną trasę.

Labirynt odkurzaczy

Są niewielkie, okrągłe i bardzo ruchliwe. Normalnie sprzątają każdy kąt naszego mieszkania, ale we właściwych okolicznościach mogą stać się sprzętem do zadań specjalnych.  Tym razem do pokonania mają labirynt.

Mistrzowie Kodowania

W specjalnej strefie na zewnątrz budynku podstawy programowania przestaną być tajemnicą. Zgodnie z formułą nauka przez zabawę, tajniki kodowania zostaną przedstawione za pomocą interaktywnych gier, mat i gadżetów.

Zagraj z drużyną Pride    

Nie zabraknie także zawodowców, którzy reprezentują najlepsze oblicze e-sportów. Z członkami elitarnej drużyny będzie można zagrać m.in. w Minecraft oraz Fifę.

26 sierpnia to Dzień Odkrywców w Centrum Nauki Kopernik. Będzie ono czynne w godz. 9:00 – 19:00, ostatnie wejście o godz. 18:00. Tego dnia wszystkie wejścia są darmowe dlatego też vouchery nie będą realizowane. Członkowie Klubu Kopernika będą obsługiwani na stanowisku Klubu Kopernika w Planetarium, po uprzednim zgłoszeniu się. Planetarium Niebo Kopernika działa jak w każdą niedzielę.

 

 

 

 

źródło: samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *