GSM

TOP 5 aplikacji niezbędnych na stoku według Mobile Vikings

 

Trasy zjazdów, opcje noclegów, zaznaczone wypożyczalnie i kamery ze szczytów – po co sprawdzać to przed wyjazdem na urlop, skoro wszystkie najważniejsze informacje możemy mieć w telefonie w zaledwie kilka sekund. Wszystko dzięki aplikacjom dla narciarzy i snowboardzistów.

Internetowe sklepy oferują setki mobilnych narzędzi dla miłośników zimowego szaleństwa. My wybraliśmy dla Was pięć darmowych i naszym zdaniem wartych uwagi. Kierowaliśmy się nie tylko popularnością, ale też ocenami użytkowników. Im więcej gwiazdek otrzymała aplikacja, tym uważniej się jej przyglądaliśmy.

1⃣ OnTheSnow Ski & Snow Report

Aplikacja, dzięki której znajdziemy zestawienie tras z około 2 tysięcy szczytów: ze Stanów, Kanady i Europy. Nie brakuje polskich resortów: kilkoma kliknięciami sprawdzimy warunki w Zieleńcu, w Wiśle czy Karpaczu. Dzięki OnThe Snow dowiemy się też ile wyciągów oferują poszczególne stoki, jakie warunki narciarskie na nich panują i jaki stopień zaawansowania mają poszczególne trasy.

2⃣ Bergfex/Ski Lite

Apka oferuje szybką informację o pogodzie na stokach w kilku państwach m.in. w Austrii, Szwajcarii, Niemczech Belgii, Czechach i w Polsce. Sprawdzimy tu godziny otwarcia wyciągów, długość poszczególnych tras i pogodę. Są też linki do stron z zakwaterowaniem i wypożyczalniami nart. Dodatkowym atutem jest jej bardzo lekka wersja –  Bergfex/Ski w wersji Lite zajmie niecałe 8 MB pamięci naszego smartfona.

3⃣ Skiresort.info

Aplikacja ze wszystkimi najważniejszymi dla miłośników zimowego szaleństwa opcjami. Znajdziemy tu godziny otwarcia poszczególnych stoków, orientacyjne ceny skipass’ów i dane o wyciągach. Co ważne w pamięci aplikacji zachowamy ulubione trasy, a potem – nawet jeśli zgubimy zasięg – możemy odtworzyć je z pamięci aplikacji. Skiresort.info ma jeszcze jedną ciekawą opcję. Nazywa się „shake it” i jest dla najbardziej spontanicznych użytkowników. Nie wiesz, gdzie wybrać się na kolejną wycieczkę? Po prostu potrząśnij telefonem i zdaj się na to, co wylosuje ci aplikacja.

4⃣ Ski Phone – Hands Free Camera

Koniec z odmrożonymi dłońmi na stoku. Dzięki tej aplikacji odbierzemy telefon i zrobimy zdjęcie bez ściągania rękawic. Wystarczy potrząsnąć telefonem w pionie, by odebrać lub zakończyć połączenie, a pod skosem, by włączyć kamerę w telefonie.

5⃣ Ski amadé Guide

Dzięki aplikacji skorzystamy z gotowych tras, które dobierzemy pod kątem narciarskich lub snowboardowych umiejętności. Dopiero zaczynasz? A może jesteś narciarzem od 20 lat i nie straszne ci trasy dla zaawansowanych? Aplikacja pomoże Ci wybrać odpowiedni szlak. Przy okazji kilkoma kliknięciami sprawdzimy dodatkowe informacje o regionie, w który się wybieramy, mapy stoków i oczywiście – pogodę.

Narciarze i snowboardziści wybierający się za granicę nie muszą się martwić o roaming – telefon sam połączy się z lokalnym operatorem, z którym Mobile Vikings ma podpisaną umowę. Jeśli jednak mamy zablokowaną opcję automatycznego wyszukiwania sieci, możemy to zrobić manualnie, już po przyjeździe na miejsce. Zestawienie partnerów roamingowych znajdziecie pod tym linkiem.

PS By rozmawiać za granicą warto sprawdzić wcześniej cennik. Użytkownicy ofert No Limit powinni pamiętać, że wykupione paczki działają tylko w obrębie kraju. Przed wyjazdem trzeba więc kupić dowolne doładowanie Standard lub zasilić konto zdrapką partnera Vikingów – Play, by mieć środki na koncie i wykonywać lub odbierać połączenia. Surfowanie po sieci poza Polską również wymaga dodatkowego pakietu internetu. Dokładny cennik wszystkich usług w roamingu znajdziecie na stronie.

 

 

 

źródło: mobilevikings.pl